Logo Gmina Nowe Miasto

News

News zdjęcie id 898

Niekończący się ciąg atrakcji w PSP im. Bł. F. Siedliskiej w Żdżarach

20.06.2017

Uczniowie PSP w Żdżarach ciągle uczestniczą w różnorodnych atrakcjach organizowanych dla nich na terenie szkoły, jak i poza nią.

W maju dzieci z klas II –VI uczestniczyły w trzydniowej wycieczce do Krakowa -Zakopanego – Szczawnicy. Pierwszy dzień wycieczki w całości poświęciliśmy na zwiedzanie z przewodnikami najważniejszych atrakcji turystycznych Krakowa. Zwiedziliśmy Zamek Królewski, Skarbiec, Zbrojownię, Dzwon Zygmunta, Kościół Mariacki. Odwiedziliśmy ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego,  spacerowaliśmy ulicami miasta.

Drugi dzień obfitował w moc bardzo pozytywnych wrażeń, których dostarczył nam spływ Dunajcem. W ten sposób dzieci obcowały z cudowną przyrodą polskich  gór. Niesamowitymi widokami rozkoszowaliśmy się również spacerując Wąwozem Homole, a następnie zwiedzając kościół w Dębnie Podhalańskim. Zabytek najwyższej klasy. Świątynia została zbudowana z drewna modrzewiowego w połowie XV wieku. Miejsce, w którym zatrzymał się czas.

Trzeci dzień – to dzień powrotu. Dzieci odwiedziły Zakopane, zakupiły pamiątki dla siebie, ale pamiętały też o swoich najbliższych. Pod koniec dnia dotarliśmy do Jaskini Raj.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ponieważ potrafią się wspaniale zintegrować, nie nastręczając opiekunom problemów wychowawczych. Wycieczki trzydniowe organizowane są w szkole od wielu lat przy ścisłej współpracy rodziców. Serdecznie im za to dziękujemy.

Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Panu Burmistrzowi  za dofinansowanie wycieczki.

Za bardzo sympatyczną i przede wszystkim bezpieczną podróż dziękujemy  naszemu kierowcy Panu  Ryszardowi Prokopczykowi ze Żdżar.

Organizator wycieczki – p. Iwona Babis wraz z Radą Rodziców oraz opiekunowie –p.  Marzanna Olborska i p. Katarzyna Kucharska.

 

Spotkanie z pisarką Dorotą Mularczyk

W ramach promocji czytelnictwa  dla wszystkich uczniów naszej szkoły i dzieci z oddziałów przedszkolnych zostało zorganizowane spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży z serii ,, Magiczny świat tuż za płotem” Dorotą Mularczyk. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu autorskim wsłuchując się w opowiadanie o pracy pisarza i literackich inspiracjach. Dużą atrakcją okazała się możliwość zakupu książek z autografem autorki.

Finansowego wsparcia na zorganizowanie tego czytelniczego wydarzenia udzielili nam rodzice uczniów, którym serdecznie dziękujemy.

Organizatorami spotkania byli – p. Iwona Babis – opiekun biblioteki szkolnej oraz p. Anna Plichta i p. Marzanna Olborska, p. Jolanta Kucińska , p. Katarzyna Kucharska, p. G. Wąsikowska.

 

Dzień Dziecka

W tym roku szkolnym niezwykle wyjątkowy i wspaniały Dzień Dziecka został zorganizowany ze środków własnych rodziców i Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach.  Wszyscy chętni uczniowie  (83) w tym dniu wyjechali do Teatru Wielkiego w Łodzi na przedstawienie baletowe pt. ,, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, grane jedynie raz w roku, właśnie w Dniu Dziecka. Przedstawienie dostarczyło dzieciom niezapomnianych emocji. Wielka to zasługa melodyjnej i rytmicznej muzyki, malowniczej inscenizacji oraz wspaniałej choreografii. Wydarzenia tego typu niewątpliwie pozytywnie wpływają na rozwój emocjonalny i intelektualny dzieci.  

Po przedstawieniu dzieci miały posiłek w najbardziej ulubionym przez nich miejscu, tj. w MacDonaldzie.

Z okazji ich święta zostały obdarowane słodkościami ufundowanymi przez firmę rodzinną Państwa Prokopczyków ze Żdżar. Serdecznie Państwu dziękujemy. Radzie Rodziców dziękujemy za pokrycie kosztów przejazdu do Łodzi w kwocie 1950 zł.

Niektóre dzieci skorzystały z dofinansowania do biletów wstępu, gdyż pozyskały środki ze sprzedaży prac plastyczno-technicznych podczas kiermaszu, który przeprowadziły w okresie wielkanocnym wraz z Paniami – G. Wąsikowską, K. Kucharską i p. Anna Plichtą. Opiekę nad dziećmi w tym dniu sprawowali wszyscy nauczyciele.

 

Udział dzieci w Grójeckim Pikniku Służb Mundurowych

W dniu 9.06.2017r. dzieci z oddziału ,,0’’ wzięły udział w I Grójeckim Pikniku Służb Mundurowych godnie reprezentując naszą szkołę w ,, Konkursie na najbardziej kolorową odblaskową klasę”, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Celem konkursu było propagowanie bezpiecznego korzystania z dróg użyteczności publicznej nosząc różnego rodzaju odblaski i kamizelki odblaskowe. Nasza szkoła w tym konkursie znalazła się na podium zajmując III miejsce.

Serdecznie dziękujemy Panu Dzielnicowemu Wojciechowi Orzeszkowi za pomoc w organizacji wyjazdu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Panu Burmistrzowi za pokrycie kosztów przejazdu do Grójca.

Opiekę nad dziećmi sprawowały – p. Jolanta Kucińska i p. Marzanna Olborska.

 

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        7:30-15.30
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

adres ePUAP

/1b6h6vko67/skrytka
/1b6h6vko67/SkrytkaESP

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

 

Opłata za odbiór odpadów komunalnych
54 9291 0001 0023 4900 2000 0360

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.