Logo Gmina Nowe Miasto

News

News zdjęcie id 1207

Lutowe wydarzenia w PSP Żdżary

02.03.2018

1.Dzień Babci i Dziadka

 

W tradycję naszej szkoły doskonale wpisała się organizacja imprezy środowiskowej z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka. W tym roku szkolnym, z powodu ferii zimowych, uroczystość ta miała miejsce 8 lutego 2018r., na którą bardzo licznie przybyli zaproszeni goście. Za organizację tego wyjątkowego dnia były odpowiedzialne- Dyrektor szkoły Marzanna Olborska, p. Iwona Babis, p. Anna Plichta, p. Jolanta Kucińska, p. Katarzyna Włodarczyk oraz Rada Rodziców.

 Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały wspaniały występ okazując swoim babciom i dziadkom miłość i szacunek wierszem i piosenką. Dla wszystkich były to bardzo podniosłe emocjonalnie chwile. Dzieci z klas I – III i starsze przygotowały dla swoich najbliższych prezent niespodziankę tj. przedstawienie na scenie pt.,, Bajkowa gratka dla babci i dziadka”. Wcieliły się w przezabawne postacie uwspółcześnionej wersji bajki o Czerwonym Kapturku, przeplatanej tańcami poloneza i krakowiaka w wykonaniu dzieci z klas I - III.

Rada Rodziców dla wszystkich przygotowała słodki poczęstunek. Przy herbatce dziadkowie mogli się wymienić swoimi opiniami. Takie spotkania służą integracji środowiska lokalnego, a przede wszystkim umacniają więzi rodzinne. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego dnia serdecznie dziękujemy.

Dyrektor, Nauczyciele i Dzieci

2. Wycieczka do Rawy Mazowieckiej

W dniu 16 lutego 2018 roku uczniowie klas VI i VII naszej szkoły wyjechali do Rawy Mazowieckiej na spektakl pt.: Książę i żebrak” pod opieką pani Grażyny Wąsikowskiej i pani Katarzyny Kucharskiej.

Przedstawienie wystawione było w Domu Kultury, który udzielił gościny Teatrowi Edukacyjnemu z Wrocławia. Sztuka zrealizowana była w bardzo nowoczesny sposób poprzez wykorzystanie najnowszych technik audiowizualnych wzbogacających scenografię i ogólny wyraz artystyczny. Dzięki zaangażowaniu pani Grażyny Wąsikowskiej uczniowie naszej szkoły mają możliwość oglądania spektakli teatralnych w najlepszych warszawskich i łódzkich teatrach. Tym razem Pani wykorzystała ofertę teatru, który ze swoim spektaklem przyjechał do nas bardzo blisko. Dzięki Pani uczniowie mogą rozkochać się w tej dziedzinie sztuki jaką jest teatr. Trzeba również zaznaczyć, że nasza Pani od języka polskiego nie tylko rozbudza miłość do teatru i uczy wrażliwości, ale również wyposaża uczniów w konkretną wiedzę dotyczącą historii teatru.

 

3. Wycieczka do Domu Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Pilicą

 

Z okazji Święta Babci i Dziadka 16 lutego 2018r. uczniowie kl. IV przedstawili część artystyczną, wręczyli pensjonariuszom Domu, własnoręcznie wykonane pocztówki (w ilości ponad 70 sztuk wyłonionych drogą konkursu szkolnego). Ponadto obdarowali  symbolicznymi czekoladowymi serduszkami. Poprzez pamięć o tym dniu, uprzyjemnili pobyt pensjonariuszom. Uczniowie  w ramach wolontariatu zintegrowali się ze środowiskiem osób starszych, chorych i samotnych.

Opiekunami wycieczki byli: Aleksandra Blaszka i Elżbieta Dziuba.

4. Wycieczka do Rawy Mazowieckiej

21 lutego 2018 roku uczniowie PSP w Żdżarach wyjeżdżali do MDK w Rawie Mazowieckiej na występy aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Młodsze dzieci z klas II – III były na przedstawieniu „Karolcia”. Starsze dzieci z klas IV – V obejrzały spektakl pt. „Mity” Wszyscy uczniowie byli zachwyceni opowieściami pełnymi przygód, humoru i czarujących piosenek.

5. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Po raz pierwszy w naszej szkole w dniu 22 lutego 2018 roku był obchodzony Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego głównymi organizatorkami były panie: Grażyna Wąsikowska, Ewa Długosz przy pomocy pani Katarzyny Kucharskiej.

Obchody tego dnia rozpoczęły się od przeprowadzonej przez panią Ewę Długosz prezentacji multimedialnej przybliżającej historię obchodzonego święta oraz początek i rozwój języka polskiego. Następnie laureaci przeprowadzonych wcześniej w szkole konkursów recytatorskich prezentowali swoje wiersze i fragmenty prozy przed licznie zebraną publicznością. Zostały też odczytane najlepsze prace uczestników konkursów literackich z klas IV – VII, które odbyły się nieco wcześniej. Wszyscy młodzi artyści zostali uhonorowani dyplomami, otrzymali też nagrody i słodkie upominki. Wiele dzieci wzięło udział w przygotowanych przez panią Grażynę Wąsikowską konkursach sprawdzających umiejętności literackie i językowe. Odbyły się one we wszystkich kategoriach wiekowych. Bawiły się przedszkolaki i „zerówkowicze”, uczniowie klas młodszych i starszych a także dorośli. Sporo śmiechu i zabawy dostarczyły powtarzane przez chętnych uczestników konkursu – łamańce językowe. Na uznanie zasługują efekty twórczej pracy w konkursach literackich pisanych w ciągu 15 minut m.in. opisy przeżyć wewnętrznych i opowiadań twórczych.

Zadania konkursowe rozstrzygane były przez jury w składzie:

pani K. Kucharska, pani J. Kucińska, pani K. Włodarczyk.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego pierwszy raz obchodzony w naszej szkole należy za udany.

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        9.00-17.00
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

adres ePUAP

/1b6h6vko67/skrytka
/1b6h6vko67/SkrytkaESP

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

 

Opłata za odbiór odpadów komunalnych
54 9291 0001 0023 4900 2000 0360

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.