Logo Gmina Nowe Miasto

News

News zdjęcie id 898

Niekończący się ciąg atrakcji w PSP im. Bł. F. Siedliskiej w Żdżarach

20.06.2017

Uczniowie PSP w Żdżarach ciągle uczestniczą w różnorodnych atrakcjach organizowanych dla nich na terenie szkoły, jak i poza nią.

W maju dzieci z klas II –VI uczestniczyły w trzydniowej wycieczce do Krakowa -Zakopanego – Szczawnicy. Pierwszy dzień wycieczki w całości poświęciliśmy na zwiedzanie z przewodnikami najważniejszych atrakcji turystycznych Krakowa. Zwiedziliśmy Zamek Królewski, Skarbiec, Zbrojownię, Dzwon Zygmunta, Kościół Mariacki. Odwiedziliśmy ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego,  spacerowaliśmy ulicami miasta.

Drugi dzień obfitował w moc bardzo pozytywnych wrażeń, których dostarczył nam spływ Dunajcem. W ten sposób dzieci obcowały z cudowną przyrodą polskich  gór. Niesamowitymi widokami rozkoszowaliśmy się również spacerując Wąwozem Homole, a następnie zwiedzając kościół w Dębnie Podhalańskim. Zabytek najwyższej klasy. Świątynia została zbudowana z drewna modrzewiowego w połowie XV wieku. Miejsce, w którym zatrzymał się czas.

Trzeci dzień – to dzień powrotu. Dzieci odwiedziły Zakopane, zakupiły pamiątki dla siebie, ale pamiętały też o swoich najbliższych. Pod koniec dnia dotarliśmy do Jaskini Raj.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ponieważ potrafią się wspaniale zintegrować, nie nastręczając opiekunom problemów wychowawczych. Wycieczki trzydniowe organizowane są w szkole od wielu lat przy ścisłej współpracy rodziców. Serdecznie im za to dziękujemy.

Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Panu Burmistrzowi  za dofinansowanie wycieczki.

Za bardzo sympatyczną i przede wszystkim bezpieczną podróż dziękujemy  naszemu kierowcy Panu  Ryszardowi Prokopczykowi ze Żdżar.

Organizator wycieczki – p. Iwona Babis wraz z Radą Rodziców oraz opiekunowie –p.  Marzanna Olborska i p. Katarzyna Kucharska.

 

Spotkanie z pisarką Dorotą Mularczyk

W ramach promocji czytelnictwa  dla wszystkich uczniów naszej szkoły i dzieci z oddziałów przedszkolnych zostało zorganizowane spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży z serii ,, Magiczny świat tuż za płotem” Dorotą Mularczyk. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu autorskim wsłuchując się w opowiadanie o pracy pisarza i literackich inspiracjach. Dużą atrakcją okazała się możliwość zakupu książek z autografem autorki.

Finansowego wsparcia na zorganizowanie tego czytelniczego wydarzenia udzielili nam rodzice uczniów, którym serdecznie dziękujemy.

Organizatorami spotkania byli – p. Iwona Babis – opiekun biblioteki szkolnej oraz p. Anna Plichta i p. Marzanna Olborska, p. Jolanta Kucińska , p. Katarzyna Kucharska, p. G. Wąsikowska.

 

Dzień Dziecka

W tym roku szkolnym niezwykle wyjątkowy i wspaniały Dzień Dziecka został zorganizowany ze środków własnych rodziców i Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Żdżarach.  Wszyscy chętni uczniowie  (83) w tym dniu wyjechali do Teatru Wielkiego w Łodzi na przedstawienie baletowe pt. ,, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, grane jedynie raz w roku, właśnie w Dniu Dziecka. Przedstawienie dostarczyło dzieciom niezapomnianych emocji. Wielka to zasługa melodyjnej i rytmicznej muzyki, malowniczej inscenizacji oraz wspaniałej choreografii. Wydarzenia tego typu niewątpliwie pozytywnie wpływają na rozwój emocjonalny i intelektualny dzieci.  

Po przedstawieniu dzieci miały posiłek w najbardziej ulubionym przez nich miejscu, tj. w MacDonaldzie.

Z okazji ich święta zostały obdarowane słodkościami ufundowanymi przez firmę rodzinną Państwa Prokopczyków ze Żdżar. Serdecznie Państwu dziękujemy. Radzie Rodziców dziękujemy za pokrycie kosztów przejazdu do Łodzi w kwocie 1950 zł.

Niektóre dzieci skorzystały z dofinansowania do biletów wstępu, gdyż pozyskały środki ze sprzedaży prac plastyczno-technicznych podczas kiermaszu, który przeprowadziły w okresie wielkanocnym wraz z Paniami – G. Wąsikowską, K. Kucharską i p. Anna Plichtą. Opiekę nad dziećmi w tym dniu sprawowali wszyscy nauczyciele.

 

Udział dzieci w Grójeckim Pikniku Służb Mundurowych

W dniu 9.06.2017r. dzieci z oddziału ,,0’’ wzięły udział w I Grójeckim Pikniku Służb Mundurowych godnie reprezentując naszą szkołę w ,, Konkursie na najbardziej kolorową odblaskową klasę”, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Celem konkursu było propagowanie bezpiecznego korzystania z dróg użyteczności publicznej nosząc różnego rodzaju odblaski i kamizelki odblaskowe. Nasza szkoła w tym konkursie znalazła się na podium zajmując III miejsce.

Serdecznie dziękujemy Panu Dzielnicowemu Wojciechowi Orzeszkowi za pomoc w organizacji wyjazdu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Panu Burmistrzowi za pokrycie kosztów przejazdu do Grójca.

Opiekę nad dziećmi sprawowały – p. Jolanta Kucińska i p. Marzanna Olborska.

 

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        9.00-17.00
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.