Logo Gmina Nowe Miasto

News

News zdjęcie id 873

Udział pary prezydenckiej w nowomiejskim VII „Spotkaniu z Błogosławionym”

05.06.2017

W dniu 4 czerwca 2017 r. odbył się VII Festyn Rodzinny „Spotkanie z Błogosławionym” w nowomiejskim ogrodzie klasztornym.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 polową mszą św., której przewodniczył ksiądz abp Wacław Depo, przy oprawie muzycznej chóru i nowomiejskiej orkiestry dętej oraz asysty żołnierzy 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego.

Tegoroczny Festyn Rodzinny zaszczycili swoją obecnością prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Zostali uroczyście przywitani przez burmistrza Mariusza Dziubę oraz gwardiana Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów ojca Zdzisława Tokarczyka. Dzieci w strojach ludowych wręczyły gościom kwiaty i symboliczny bochen chleba.

Następnie para prezydencka obejrzała spektakl przygotowany przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego w Nowym Mieście nad Pilicą przedstawiający historię życia bł. Honorata Koźmińskiego.

W przemówieniu prezydent mówił do mieszkańców, że rodzina stanowi „najważniejszą część naszego społeczeństwa” i „musi być pielęgnowana ze wszystkich sił”. –  Rodzina stanowi największą wartość oraz wychowuje przyszłe kolejne pokolenia – powiedział prezydent. Zadeklarował również, że w swojej służbie prezydenckiej będzie się nadal starał „ze wszystkich sił, aby rodzina otrzymywała wszechstronne wsparcie ze strony Rzeczypospolitej. Silne państwo to takie państwo, które o rodzinę dba i które rodzinę stawia na pierwszym miejscu”.

Para prezydencka wręczyła upominki reprezentacjom wszystkich szkół i przedszkoli z terenu gminy Nowe Miasto nad Pilicą. Na zakończenie spotkania prezydent wraz z małżonką chcieli się spotkać z mieszkańcami w sposób bezpośredni. Krótkie przejście zaproszonych gości wzdłuż muru klasztornego było niepowtarzalną okazją na zadanie kilku pytań, wspólne zdjęcie i uściski dłoni.

Ponadto, w tegorocznym Festynie uczestniczyło wielu znamienitych gości ze świata polityki, tj. marszałek senatu RP oraz posłowie Parlamentu Europejskiego i posłowie do Sejmu RP, a także przedstawiciele 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego, policjanci, radni powiatu grójeckiego, siostry ze zgromadzeń zakonnych z terenu gminy, radni rady miejskiej w Nowym Mieście nad Pilicą, przewodniczący rad osiedlowych, sołtysi oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne uczniów szkół z terenu gminy oraz zespołów ludowych. Wystąpił również Jerzy Zelnik, Janusz Wojciechowski i prof. Krzysztof Bielecki. Mogliśmy podziwiać również występ braci kapucynów.  

Jak co roku, duża grupa wolontariuszy zaangażowała się w organizację imprezy, co było widać w dobrze zaopatrzonych stołach, na których znalazły się potrawy z grilla, napoje, ciasta i słodycze. Na stoisku informacyjno-promocyjnym ZUS odbywały się porady ekspertów. Dużą popularnością cieszyły się stoiska wojskowe i policyjne, jak również maskotki Komisarz Zebra i Sowa ORELKA.

Podczas Festynu odbyły się także konkursy i pokazy tresury psów policyjnych. Z kolei rowerzyści mogli oznakować swoje jednoślady i zaliczyć część praktyczną egzaminu na kartę rowerową. Ponadto, były dmuchańce, malowanie buziek, zabawy z animatorami i jazda na konikach.

W tym roku ogród klasztorny odwiedziło wyjątkowo dużo mieszkańców. Z powodu deszczu zakończenie Festynu Rodzinnego miało miejsce w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, gdzie odbył się krótki koncert chóru Publicznego Gimnazjum i Apel Jasnogórski.

Tegoroczne „Spotkanie z Błogosławionym” poprowadzili wspólnie Katarzyna Supryka i br. Szymon Janowski.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i umocnili nawzajem wspólnym przeżywaniem tego duchowego i radosnego spotkania.

Urząd Miasta i Gminy, który był współorganizatorem tej uroczystości, serdecznie dziękuje gwardianowi Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów ojcu Zdzisławowi Tokarczykowi za współpracę przy organizacji i czynny udział w promocji Nowego Miasta nad Pilicą, braciom oraz siostrom z licznych zgromadzeń i wszystkim pozostałym, którzy włączyli się w organizację festynu. Szczególne podziękowania należą się wszystkim sponsorom oraz wolontariuszom, którzy włożyli dużo pracy, czasu i trudu w przygotowanie i obsługę m.in. stoisk z grillem, słodkościami, gorącymi potrawami i napojami.

 

Urząd Miasta i Gminy

w Nowym Mieście nad Pilicą

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        9.00-17.00
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.