Logo Gmina Nowe Miasto

News

News zdjęcie id 526

Uroczyste zakończenie i podsumowanie roku szkolnego 2015/2016 w Publicznym Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą

24.06.2016

W piątek 24 czerwca 2016r W Publicznym Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klas trzecich. Tradycyjnie o godzinie 8.00 wszyscy uczestniczyli we mszy świętej odprawianej przez ks. Jana Widerę w kościele parafialnym. Uroczysta akademia odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej. Po odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, głos zabrała Pani Dyrektor Teresa Musiałowska. Przywitała zaproszonych gości, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i zaangażowanie, podsumowała najważniejsze wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole. Gratulowała młodzieży wyników w nauce nagradzając upominkami książkowymi i rzeczowymi uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, za osiągnięcia sportowe, udział w konkursach i działalność w organizacjach uczniowskich,  które to przyczyniły się do budowania pozytywnego wizerunku szkoły.  Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie zostały wręczone świadectwa.                                                                    

Drugim ważnym wydarzeniem tego dnia była uroczystość zakończenia  szkoły przez uczniów klas trzecich. Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko - muzyczną częścią artystyczną, której mottem były słowa piosenki „Nie odnajdzie więcej nas ta sama chwila”. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: pan Burmistrz Mariusz Dziuba, przewodniczący Rady Miejskiej pan Tomasz Pietrucha, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice absolwentów i uczniowie klas  drugich. Nie obyło się również bez gratulacji i słów uznania dla nagrodzonych  i wyróżnionych uczniów oraz życzeń dalszych sukcesów i realizacji wszystkich planów. W imieniu uczniów serdeczne podziękowania za pracę dydaktyczno - wychowawczą, serce i zaangażowanie oraz życzenia przede wszystkim owocnej pracy dla grona pedagogicznego złożyli ich przedstawiciele. Radość z wakacji przeplatała się ze świadomością zakończenia pewnego etapu w życiu tych młodych ludzi. W efekcie w niejednym oku zakręciła się łezka, a uściskom i ciepłym słowom nie było końca.  

Podsumowując zakończony rok szkolny nie sposób napisać o wszystkim, co robiliśmy przez ostatnie 10 miesięcy, by wspierać wszechstronny rozwój naszych uczniów, rozwijać ich potencjał intelektualny, emocjonalny i społeczny. Jednak chcielibyśmy przedstawić wybrane dziedziny naszej działalności, podzielić się radością z sukcesów i dumą z naszych uczniów. W tym roku szkolnym już po raz trzeci uczniowie naszego gimnazjum brali udział w wymianie polsko-niemieckiej z partnerską szkołą z Neustadt bei Coburg. Dla młodzieży czas ten był niesamowity, pełen wrażeń, ciekawych spotkań, przyjaźni i niezapomnianych przeżyć.

Nasze gimnazjum było jedną z nielicznych instytucji, która otrzymała dofinansowanie w programie grantowym „Bank Dziecięcych Uśmiechów” Fundacji Banku Zachodniego WBK. Otrzymane fundusze przeznaczyliśmy na projekt „Zostań kulturomaniakiem” , który miał na celu zwrócenie uwagi na wychowanie młodzieży poprzez obycie z kulturą.

Należy wspomnieć o wielkim sukcesie naszej uczennicy Magdaleny Góreckiej, która została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Wspólnie z Hubertem Kozłowski, osiągnęła najlepszy wynik z egzaminu gimnazjalnego. Wyniki części humanistycznej tegoż egzaminu były wyższe niż średnia w powiecie  i województwie.

Pragniemy dodać  że  zorganizowano wiele wycieczek szkolnych w tym wycieczkę do Włoch, która zapoczątkowała obchody 10 lecia nadania szkole imienia Karola Wojtyły. Oprócz tego na terenie szkoły odbyło się wiele akcji, konkursów i uroczystości. Jesteśmy dumni z działań naszej szkoły i naszych podopiecznych.

                                                                                      PG w Nowym Mieście nad Pilicą

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        9.00-17.00
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.