Logo Gmina Nowe Miasto

News

News zdjęcie id 279

3 GRUDNIA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

08.12.2015

Po raz kolejny 3 grudnia 2015 roku w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym    im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.  Nasi uczniowie w tym roku  przygotowali z pomocą wychowawców  krótką, ale jakże przejmującą inscenizację  

pt.: ,,Wszyscy jesteśmy tacy sami’’.

Celem przedstawienia było zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób niepełnosprawnych, podkreślenie konieczności działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. Przedstawienie prezentowane przez naszą młodzież  nawiązywało do tolerancji, akceptacji oraz niwelowania barier wobec osób niepełnosprawnych.

Pierwsza część obchodów odbyła się 2 grudnia 2015 roku, na którą zostały zaproszone lokalne szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Publiczne Gimnazjum im. Karola Wojtyły wraz z Dyrekcją oraz kadrą nauczycielską. Organizatorzy obchodów Dnia osób niepełnosprawnych powitali zaproszonych uczniów oraz dyrekcję i nauczycieli. Następnie opowiedzieli krótko o niepełnosprawnościach i potrzebach naszych uczniów oraz zaprosili do obejrzenia występu. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i uczuciem przedstawili inscenizację ukazującą problem i potrzeby chłopca, który uległ wypadkowi, stając się osobą niepełnosprawną ruchowo.

Po przedstawieniu zagościła na świetlicy cisza. Niejednemu z zaproszonych uczniów zakręciła się łezka w oku. Uczniowie z publicznych placówek osobiście dziękowali za występ, podając rękę naszym artystom. Zabrała również głos pani Wicedyrektor Publicznej Szkoły  Podstawowej dziękując za piękny występ oraz za przypomnienie o potrzebach osób niepełnosprawnych, ponieważ tak często   w ferworze różnych zajęć zapominamy o takich osobach. Nasi  goście mieli również  możliwość  zwiedzenia naszej placówki oraz kontaktu osobistego z naszymi dziećmi. Oprowadzająca po naszej szkole p. Ewa Borowska opowiadała o zajęciach i metodach pracy z naszymi podopiecznymi. Największe wrażenie na uczniach zrobili z pewnością nasi najmłodsi wychowankowie, którzy odważnie witali się z gośćmi. Dla naszych dzieci była to wielka radość poznać nowych kolegów i koleżanki.

Druga część obchodów odbyła się 3 grudnia 2015 roku  powitaniem  pani Dyrektor Elżbiety Fałek zaproszonych gości: p. Barbarę Orłowską z Wydziału Edukacji i Zdrowia ze Starostwa Powiatowego w Grójcu, p. Edytę Staniszewską sekretarz Urzędu Miasta  i Gminy Nowego Miasta n.P. oraz nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Pani dyrektor opowiedziała  również o obchodach w naszej szkole „Tygodnia z autyzmem”
 i zwróciła uwagę na  niebieskie chusteczki, które uczniowie nosili na  znak jedności z tymi, których dotknął autyzm.

Następnie pani Katarzyna Grzywacz wprowadziła nas w tematykę obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych przedstawiając po krótce idee i cel obchodów tego dnia.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występ, pani Ewa Borowska przedstawiła bohaterów inscenizacji „Wszyscy jesteśmy tacy sami” oraz podziękowała  osobom zaangażowanym w realizację obchodów tego dnia. Po zakończonym przedstawieniu i gromkich brawach, młodzież  przybyłym gościom ofiarowała słodki upominek  oraz kartkę z wizerunkiem naszej szkoły promującą naszą placówkę.Występ wszystkim bardzo się podobał. Był to czas pełen wrażeń zarówno dla gości jak  i naszych wychowanków.

Na zakończenie spotkania  zrobiono  wspólne zdjęcie zaproszonych gości, naszych artystów wraz z organizatorami  inscenizacji „Wszyscy jesteśmy tacy sami”. Ostatnim punktem był wpis gości do kroniki szkolnej .

Organizatorzy :

Borowska Ewa , Katarzyna Grzywacz , Stykowska Monika

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        9.00-17.00
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.