News zdjęcie id 264

Bliskie spotkania nowomiejskich licealistów z siatkarską Ligą Mistrzów

27.11.2015

Oglądanie wydarzenia sportowego "na żywo" to zawsze niezwykłe przeżycie,  zwłaszcza gdy można podziwiać  się w akcji czołowe zespoły europejskie, grające siatkówkę na wysokim poziomie. Taką możliwość (także w tym roku szkolnym) mieli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą.

W środę 18 listopada licealiści wybrali się  do łódzkiej Atlas Areny na mecz Ligi Mistrzów  PGE Skra Bełchatów kontra A.S. Volley Lube Civitanova Marche.
W hali mogącej pomieścić ponad 10 tys. widzów nowomiejska młodzież wraz z opiekunami obejrzała pełen dramaturgii mecz.  Nadzieje na to, że zwycięzcą tego spotkania będzie PGE Skra nie były bezpodstawne, w końcu bełchatowianie wygrali dwa ostatnie spotkania z tym włoskim zespołem w 1/6 finału Champions League.  Początkowo siatkarze polskiego zespołu grali zgodnie z  oczekiwaniami widzów ,choć pierwszego  seta przegrali po zaciętej walce   28:30 ,  a drugiego wygrali 25:18. Zwycięstwa w kolejnych  setach jednak należały do włoskiego zespołu, a mecz zakończył się wynikiem 1:3.
Choć żal było uczniom, że podopieczni Miguel'a Falaski tym razem przegrali, to jednak opuszczali Atlas Arenę w dobrych nastrojach, a wpływ na to miały niewątpliwie radosna atmosfera na trybunach i żywiołowy doping kibiców oraz fakt, że uczniowie mogli oglądać z bliska swoich idoli.