Logo Gmina Nowe Miasto

News

News zdjęcie id 1673

Przeprowadzone akcje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Karola Wojtyły w Nowym Mieście nad Pilicą

05.04.2019

Góra Grosza Dnia 2 kwietnia 2019 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Akcja ta na stale wpisała się  już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. W tegorocznej akcji  udało nam się zebrać kwotę  - 505, 73zł.  Najwięcej pieniędzy zebrała klasa III b gimnazjum i przedszkolaki, w nagrodę za ogromny wkład w zbiórkę oraz okazane serce Pan Dyrektor Dariusz Blaszka wręczył dyplomy i słodkie upominki. Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Uczniom i ich Rodzicom za włączenie się do naszej akcji! My już wiemy- jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu  dzieci.

Nie bądź ciemny – zaświeć na niebiesko”, akcja organizowana w kwietniu w ramach światowego miesiąca autyzmu

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody Dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Przeprowadzana w naszej szkole akcja była okazją do wyrażenia gestu solidarności z osobami dotkniętymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W tym dniu chcieliśmy w sposób szczególny uświadomić i uwrażliwić środowisko szkolne na problemy osób dotkniętych autyzmem i Zespołem Aspergera. Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem związanym z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Inaczej odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata- jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie. Już od samego rana cała społeczność szkolna oraz szkolne korytarze i klasy przybrały kolor niebieski, symbolizujący nadzieję osób z autyzmem na lepsze funkcjonowanie wśród nas. Nasze obchody Dnia rozpoczęliśmy od spotkania na hali gimnastycznej i przedstawienia prezentacji zawierającej najważniejsze zagadnienia i problemy dotyczące autyzmu. Następnie uczniowie klas IV-VIII i gimnazjaliści obejrzeli film dokumentalny,
pt: „Życie animowane”, przedstawiający historię chłopca z autyzmem. Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej oraz grupy przedszkolne mogły lepiej zrozumieć funkcjonowanie dzieci z danym zaburzeniem, poznając historię bohaterki opowiadania pt: „ Czarodziejka”. W kolejnych dniach kwietnia zostaną przeprowadzone w klasach warsztaty sensoryczne pod hasłem „Wejdź w mój świat”. Zaplanowano także wyjście z dziećmi do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Mieście i udział w zajęciach przedszkolnych z grupą dzieci z autyzmem. Ponadto ogłoszony został konkurs plastyczny pt: „ Świat oczami mojego kolegi z autyzmem”. Podsumowaniem akcji będzie wspólne wypuszczenie niebieskich balonów na boisku szkolnym. Przy dużym wsparciu dyrektora szkoły pana Dariusza Blaszki, za przebieg i organizację akcji odpowiedzialne były: pedagog szkolny- pani J. Wiśnik oraz nauczyciel wspomagający- pani J. Wielgus.

ZSP w Nowym Mieście nad Pilicą

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        9.00-17.00
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.