Logo Gmina Nowe Miasto

News

News zdjęcie id 1616

WIEŚCI Z NOWOMIEJSKIEGO LICEUM

28.01.2019

 

 

 • DZIEŃ CHŁOPAKA I OTRZĘSINY

Dnia 1 października 2018 r. w naszym Liceum odbyły się obchody Dnia Chłopaka i otrzęsiny. Drugie klasy zaangażowały się w organizację oficjalnego przyjęcia pierwszoklasistów do grona licealistów. Wydarzeniu towarzyszyły konkursy i zabawy. Natomiast Dzień Chłopaka licealistki umiliły swoim kolegom występami tanecznymi, muzycznymi i aktorskimi.

 

3. DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dzień Edukacji Narodowej obchodzono się w naszej szkole 15 października. Uczniowie złożyli swoim pedagogom najserdeczniejsze życzenia oraz kwiaty.Odbyły się również występy artystyczne. Nie mogło zabraknąć dawki humoru zaczerpniętej   z codziennych scen lekcyjnych.

 

 • WIZYTA MYŚLIWEGO I WOJSKOWYCH

Dnia 23 i 26 października naszą szkołę odwiedzili goście. Najpierw pan myśliwy przybliżył pierwszym i drugim klasom tajniki łowiectwa. Był to tata jednej z naszych uczennic, co bardziej wzbudziło w nas zainteresowanie. Wojskowi natomiast zagościli wśród trzecioklasistów, opowiadając im o ciemnych i tych jaśniejszych stronach bycia żołnierzem.

 

 • OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to ważna data historyczna, a mianowicie odzyskanie niepodległości przez Polskę. W tym roku czuliśmy jeszcze większy sentyment do tego święta niż w poprzednich latach, gdyż była to setna rocznica tego wydarzenia. Liceum wraz ze Szkołą Podstawową przygotowało część artystyczną na ten szczególny dzień.  Po apelu odbył się wspólny bieg niepodległościowy na dystansie 1,5 km.

 

 • ROK IRENY SENDLEROWEJ

14 listopada licealiści uczestniczyli w spotkaniu, którego tematem przewodnim było życie Ireny Sendlerowej. Najistotniejsze wydarzenia z życia tej kobiety przedstawiła nam pani Ilona Kurpiewska – kierownik Biblioteki Pedagogicznej  w Rawie Mazowieckiej.

 

 

 • ANDRZEJKI W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

Z okazji Andrzejek nasi licealiści udali się do Domu Pomocy Społecznej, gdzie wraz z jego mieszkańcami wspólnie miło spędzili czas. Młodzież przebrała się w różne kostiumy, czym urozmaiciła zabawę taneczną podopiecznym ośrodka.

 

 • ANDRZEJKI

W atmosferę Andrzejek wprowadziła licealistów noc filmowa, podczas której odbyły się: Escape Room, seanse filmowe, wróżby i poczęstunek dla uczestników zabawy. W piątek natomiast licealiści prowadzili sprzedaż własnoręcznie przygotowanych ciasteczek z wróżbą. Odbywały się także przeróżne zabawy andrzejkowe.

 

 • MIKOŁAJKI

Co roku święty Mikołaj odwiedza naszych licealistów, toteż 6 grudnia 2018 r.  nie mogło go również zabraknąć. Dostaliśmy od niego słodkie upominki. Dwie licealistki wcieliły się w rolę Śnieżynek i wraz z Mikołajem odwiedziły uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego. Pod koniec zajęć lekcyjnych Śnieżynki zorganizowały zabawy dla dzieci z nowomiejskich szkół.

 

 • ZAPALENIE ŚWIATEŁEK

Dnia 6 grudnia młodzież licealna uczestniczyła w uroczystym zapaleniu choinki  na Placu Bł. O. Honorata, podczas którego licealistki pomagały przy organizacji zabaw mikołajkowych.

 

 •  TYDZIEŃ AUTYZMU I DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dnia 5 grudnia nasze licealistki uczestniczyły w obchodach Tygodnia Autyzmu oraz Dnia Niepełnosprawnych w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowym Mieście nad Pilicą. Zaprezentowały kilka piosenek, aby umilić świętowanie uczniom tej placówki.

 

 • WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniach 26-27 września grupa naszych licealistów spędzała czas w Tatrach. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Zakopane, drugiego byliśmy na szlaku prowadzącym nad Czarny Staw a ostatniego dnia przekroczyliśmy słowacką granicę, gdzie odbyliśmy spacer w Koronach Drzew. Był to niezapomniany czas przepełniony pozytywną energią na przemian z górskim wysiłkiem.

 

 • WIZYTCJA BISKUPA

Dnia 9 października naszą szkołę odwiedził ks. bp Wojciech Osial. Swoim słowem pokrzepiał w wierze uczniów i nauczycieli. Przekazał również, iż każdy z nas mimo swoich wad i słabości ma szansę stać się lepszym i piękniejszym, przeobrażając się z „larwy w pięknego motyla”.

 

14. WYCIECZKA DO TEATRU

Dnia 15 listopada odbyła się wycieczka do Teatru IMKA na spektakl pod tytułem: „Polowanie na łosia”. Było to bardzo ciekawe i nowe doświadczenie. Cała wycieczka była darmowa dla uczniów, ponieważ była finansowana z projektu Równać Szanse.

 

15. GRA MIEJSKA

Dnia 28 listopada w godzinach południowych odbyła się gra terenowa. Wzięli w niej udział uczniowie pierwszej klasy naszego liceum. Zabawa była zorganizowana  przez uczniów klas drugich i trzecich. Tworzenie gry oraz jej realizacja dała licealistom wiele doświadczenia i radości, której na pewno uczestnicy, jak i twórcy nie zapomną.  

 

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        9.00-17.00
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.