Logo Gmina Nowe Miasto

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury

  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
  ul. Tomaszowska 5
  26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
  Tel. 48/321 62 33
  514 048 094

  email: mgoknowem@op.pl

 

 

 

 

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście n.P.

Z A P R A S Z A

Dnia 04 maja 2019 r. godz. 16.00 na koncert plenerowy konkursowo-zabawowy dla dzieci i rodzin pod tytułem
„Mamo, Tato co Wy na to??”.

Zapewnione słodyczei różnorodne gadżety. Życzymy dobrej zabawy.

 

 

Dnia 28 marca o godz. 9.00 w MGOK odbył się turniej pod hasłem „Zwierzęta, które nas otaczają”. W turnieju wzięły udział drużyny z trzech szkół podstawowych w naszej gminie. Prezentację multimedialną turnieju prowadził instr. Krzysztof Witlib. Zamysłem turnieju była wspólna zabawa i wspólna edukacja. Niby wiemy z jakimi zwierzętami mamy do czynienia, ale niejednokrotnie informacje o nich nas zaskakują. Nagrodą główną w turnieju był 32 cal telewizor. Były też nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu. Rywalizacja odbyła się w typowo sportowym duchu. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żdżarach.

Nagrodę zwycięskiej drużynie wręczył Burmistrz P. Mariusz Dziuba. Turniej zakończyło pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników razem z Burmistrzem.

 

 

W MGOK młodzież podczas ferii uczestniczyła w różnego rodzaju konkursach i turniejach zręcznościowych. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty "lasy w szkle" prowadzone przez P. Anię. W konkursie plastycznym wszyscy okazali się artystami. Dnia 12 lutego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych. Nagrody wręczyła przedstawicielka Urzędu Miasta i Gminy P. Karolina Morawska życząc uczestnikom dalszych sukcesów w przyszłości. Na koniec ferii MGOK zaproponował projekcją filmu fabularnego afisz poniżej dla wszystkich chętnych

FILM.pdf

 

Dnia 22 stycznia 2019 r. w MGOK odbyła się maskarada choinkowa dla naszych milusińskich z inicjatywy Żłobka Samorządowego i Zespołu Szkolnego-Przedszkolnego. Było bardzo kolorowo. Dzieci a także opiekunki miały cudowne stroje. Wodzirej  zaoferował szereg wspólnych zabaw, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Tańcom nie było końca

 

 

W MGOK  odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży muzykującej. Orkiestra dęta ćwiczy i doskonali swój repertuar w poniedziałki i czwartki. W poniedziałki również odbywają się zajęcia z nauki gry na instrumencie gitarze i pianinie. Są także warsztaty z wokalizy, które prowadzi P. Agnieszka Kłujszo-Juścikowska.

 

Dnia 18 grudnia w MGOK odbyły się warsztaty jak zorganizować mikroklimat w słoiku.  Dzieci z radością tworzyły "lasy w szkle" a P. Ania krok po kroku pokazywała co można wyczarować przy użyciu znanych nam materiałów. Dzieci miały dobrą zabawę a przy okazji same cieszyły się ze swojego dzieła.

 

 

MGOK przyjmuje zapisy na nauke gry na instrumencie - gitara i pianino. Spotkanie z instruktorem odbędzie się dnia 07 stycznia godz. 16.00.
Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

W MGOK odbyła się Wigilia. Wspólnie z pracownikami Żłobka Samorządowego złożyliśmy sobie  świąteczne życzenia. Uczestnicy w atmosferze wzajemnej życzliwości podzielili się opłatkiem. Po kolacji wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu orkiestry dętej. Wszyscy z nadzieją oczekują tego co przyniesie Nowy Rok 2019

 

 

W MGOK 11.12.2018 r. odbyła się prezentacja multimedialna dla młodzieży szkolnej. Poprowadził ją P. Krzysztof Witlib. Z wykorzystaniem materiałów muzealnych przedstawił "Historię Nowego Miasta inaczej".

 

 

Jak co roku dzieci były uczestnikami momentu zapalenia światełek na choince.Są one zwiastunem spotkania z Mikołajem.  Burmistrz Miasta i Gminy serdecznie powitał wszystkich przybyłych na tę Mikołajkową imprezę. Były tańce i zabawy. Najważniejsza jednak była radość w oczach dzieci.

 

 

 

MGOK zorganizował koncert na 100-lecie niepodległości Polski. Historię Piolski w pigułce śpiewem i słowem przedstawili artyści: piosenkarka Danuta Stankiewicz i aktor Filip Borowski. Niektóre piosenki razem z artystami śpiewali także uczestnicy. Koncert dostarczył wiele emocji i wzruszeń.

 

NOWA PROPOZYCJA

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą proponuje uczestnictwo młodzieży szkolnej w zajęciach z cyklu „Historia Nowego Miasta inaczej”. Naszą propozycję chcemy realizować w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Proponujemy, aby spotkania odbywały się w budynku MGOK, a więc w innej scenerii niż szkoła. W multimedialnej prezentacji, którą poprowadzi pracownik MGOK P. Krzysztof Witlib zostaną wykorzystane materiały zgromadzone w dotychczasowym muzeum.

W historii naszego miasta jest wiele ciekawych i ważnych wydarzeń szerzej nieznanych naszej młodzieży. Nam wszystkim chodzi o to, aby młodzi ludzie o swojej „małej ojczyźnie” wiedzieli jak najwięcej.

 

W celu ustalenia szczegółów i terminu spotkania prosimy o kontakt z Dyrektorem MGOK pod nr 514 048 094.

 

 

 

"MGOK zaprasza młodzież szkolną do udziału w turnieju pod hasłem „Zwierzęta, które nas otaczają”. Regulamin turnieju otrzymali dyrektorzy szkół. Zamysłem MGOK jest zdrowa rywalizacja między szkołami bo i nagroda przeznaczona jest dla szkoły. Jest nią 32-calowy telewizor. Zadaniem turnieju jest wzbogacenie wyobraźni oraz wiedzy na temat otaczajacego nas świata i ekosystemu, w którym żyjemy. W tym przypadku chodzi o zwierzęta, z którymi mamy kontakt na co dzień. Nasza wiedza nie jest tak rozległa i są rzeczy, o których niewiele wiemy i ciągle się uczymy. Turniej ten jest elementem szeroko pojętej edukacji i na pewno przyniesie młodzieży wiele radości i zabawy. Zgłoszenia drużyn przyjmujemy do końca grudnia 2018 r. natomiast turniej odbędzie się w I kwartale roku 2019

 

Dnia 5 i 10 października 2018 r. przy MGOK odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe. Uczestnikami była młodzież szkolna z całego powiatu

 

Dnia 9 października 2018 r. w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury miało miejsce "narodowe czytanie" w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami były: MGOK i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna. Przedsięwzięciu sprzyjała dobra atmosfera i wzajemna życzliwość uczestników. Obecni byli przedstawiciele: władzy samorządowej, lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz młodzież szkolna. Odczytano fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego i wybrane teksty 44 Antologii Niepodległości. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek

 

 

 

W czwartek 13.09.2018 o godz. 16.30 odbyła się w plenerze przed budynkiem MGOK tzw. próba generalna orkiestry dętej. Miała ona charakter małego koncertu. Słuchaczami byli rodzice i dzieci oraz przygodni spacerowicze. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem wszystkich obecnych na kiełbaski z grilla. Sprzyjała aura i serdeczny klimat

 

MGOK zaprasza do kina!!!

W MGOK (park) odbędzie się projekcja filmu prod. USA pod  tytułem „Królowie lata”. Jest to jedna z najlepszych opowieści o dorastaniu. Nastoletni bohaterowie próbują samodzielnego życia. Przeżywają wzloty  i upadki, aby w rzeczywistym życiu móc się odnaleźć.

Film adresowany jest do młodzieży i ich dorosłych opiekunów.

Wszystkich chętnych zapraszamy!

Dnia 28 września 2018 r. godz. 19.00

WSTĘP WOLNY

 

 

 

MGOK przjmuje zapisy:

Dzieci i młodzieży do:

- koła plastycznego od lat 7,

- koła teatralnego od lat 12.

 

Dla dorosłych:

- zajęcia relaksacyno-kompensacyjne,

- koła brydżowego.

Zajęcia rozpoczną się od miesiaca października.

 

 

Orkiestra z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury swoim występem uświetniła II Piknik Militarny w Nowym Mieście nad Pilicą.

 

 

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie dnia 6 września godz.18.00, którego tematem będą odnawialne źródła energii. W tym przypadku będzie to fotowoltaika czyli energia pozyskiwana ze słońca

 

 

 

25 i 26 sierpnia MGOK był punktem kontrolnym dla uczestników kolarskiego maratonu od morza do gó Bałtyk-Bieszczady Tour. Co godzinę zjeżdżały kolejne grupy kolarzy aby w naszym Ośrodku złapać tzw. przysłowiowy „oddech”. Mogli się umyć, uciąć drzemkę, posilić się i ruszać dalej w trasę. W tym roku 1008 km miało do pokonania 360 uczestników. Kibicowaliśmy im także w nocy.

 

 

Federacja Mazowia wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe z Nowego Miasta nad Pilicą i okolic na spotkanie „Poznajmy się!”, które odbędzie się 12 lipca 2018 roku o godz.17.30, w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Tomaszowska 5. Celem spotkania jest wzajemna integracja, wymiana doświadczeń i wiedzy o możliwych źródłach finansowania działań, burza pomysłów nad wspólnymi projektami, ale także przestrzeń do rozmowy o trudnościach, z którymi mierzą się organizacje.

 

 

Gratulacje dla Jagody Matery za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym pt. "Policjant Anioł Stróż w Wolnej Polsce".

Dzieci zrobiły makietę miasteczka - kolorowe i przyjazne dla wszystkich. Ludzie z tego miasteczka przed kolorowym deszczem chronią się pod kolorowymi parasolami. Brawo dla dziecięcych pomysłów. 

 

 

W dniach 1-3 czerwca 2018 roku w naszym ośrodku gościliśmy uczestników 40. Neustadt-Treffen. "Czym chata bogata, tym rada". Takie hasło przyświecało pracownikom MGOK. Naszych gości zakwaterowaliśmy w pokojach na 2 piętrze i w sali tanecznej na parterze. Warunki biwakowe nie były przeszkodą w tworzeniu dobrej atmosfery.

 

Władze Nowego Miasta nad Pilicą w osobach p. Burmistrza i p. Przewodniczącego Rady Miejskiej serdecznie powitały przedstawicieli Neustadt na tarasie MGOK-u życząc wszystkim udanego pobytu. Urozmaiceniem tego popołudnia była próba orkiestry Neustadt-Dose, której członkowie nocowali w naszym budynku.

Przemarsz uczestników Neustadt zakończył się w parku. Nasi goście przygotowali się do zjazdu przebierając się w kolorowe stroje. Zwieńczeniem tego dnia było wspólne grillowanie. Uczestnicy pożegnali Nowe Miasto nad Pilicą w niedzielę 3 czerwca.

 

 

Ostatnim hitem zajęć dzieci z koła plastycznego są prześliczne, kolorowe wachlarze.

 

    

Dnia 28 kwietnia o godzinie 10:00 w MGOK odbyło się spotkanie Honorowych Dawców Krwi zgromadzonych wokół Klubu "Kropelka".
Prezes Klubu Franciszek Kuśmirek podziękował wszystkim za przybycie i obdarował ich symbolicznymi upominkami.
Spotkanie zakończyło wspólne grillowanie. 

17.04.2018

MGOK w dalszym ciągu prowadzi prace remontowe. Każdego roku staramy się aby wykonać jedną inwestycję związaną z podniesieniem standardu budynku. Nasz budżet nie pozwala na zrobienie całościowego remontu dlatego też czynimy go „małymi krokami”. W roku ubiegłym zabiegom remontowym poddany został parter i I piętro budynku. ( zdjęcia z remontu z ub.r.)

 

Tak jest obecnie:

 

Z ulgą przyjęliśmy zakończenie prac remontowych na II piętrze budynku. Nasze łazienki pachną świeżością i są bardzo ładne co można zobaczyć na załączonych fotkach.

W tym roku przyszedł czas na II piętro. Zainstalowaliśmy centralne ogrzewanie i wyremontowaliśmy łazienki. Użytkownicy od razu zauważyli pozytywne zmiany. 

 

Pomimo remontów MGOK prowadzi swoją statutową działalność. Od poniedziałku do piątku odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia z plastyki – poniedziałek i środa – godz. 15.45 do 17.45

 

Sala muzyczna – poniedziałki czwartki – godz. 15.00 do 18.30 z której korzystają wszyscy muzykujący przy MGOK

Nauka gry na instrumencie dętym – poniedziałki i czwartki – godz. 15.00 -19.00

Zajęcia taneczne – każdy piątek – godz. 16.30 do 18.30

Pracownia komputerowa – wtorki i czwartki – godz. 15.00 do 18.00

Zajęcia na świetlicy – od poniedziałku do piątku – godz. 15.00 do 18.30

Robotyka LEGO – nie znalazła chętnych – wobec czego zajęcia zostały odwołane.

 

25.04.2018

Za nami są różnorodne imprezy, których sam MGOK jest organizatorem lub współorganizatorem.

Jak na początek tych imprez jest niewiele. Wynika to z faktu przeznaczenia większości środków finansowych na poprawę warunków funkcjonowania Ośrodka. Myślę, że przyjdzie taki moment, w którym będziemy tylko organizatorami imprez bo nie będzie już parytetu remontów.

W grudniu zeszłego roku zorganizowaliśmy własnym sumptem tzw. Mikołajki. Może tak do końca nie była to profesjonalna impreza, bo za profesjonalizm trzeba płacić. Tymczasem zrobiliśmy ją sami i nie pociąnęła ona za sobą dużych finansów. Występowała młodzież szkolna i Orkiestra Dęta.

Zaangażowali się także bracia z nowomiejskego Zakonu. Dla nas najważniejsze było to, że dzieci bawiły się doskonale, chociaż aura nam nie dopisała, a gościem specjalnym był Mikołaj.

 

Na Dzień Babci i Dziadka zawitały do nas przedszkolaki z „Adusia” a wraz z nimi oczywiście Babcie i Dziadkowie. Były wiersze, piosenki i podziękowania. Najsłodsze były całusy.

 

Ferie zimowe były dla nas pracowitym okresem. Wiele się działo. Były zabawy i konkursy.

Nagrodami były elementy współczesnej komputeryzacji – myszki i pendrivy. Jedną z nagród był także zegarek z bransoletą. Uczestnicy w poszczególnych konkurencjach otrzymali dyplomy zaprojektowane przez instruktora Krzysztofa Witliba.

 

 

 

W czasie ferii odbyły się także warsztaty wokalno-instrumentalne z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Nowego Miasta przy współudziale MGOK. Zajęcia prowadził doświadczony instruktor, opiekun zespołów muzycznych w Domu Kultury w Opocznie Wojciech Turek.

Podsumowaniem wspólnie spędzonego czasu było spotkanie i występ aktora muzyka Krystiana Makstona. Młodzież bawiła się razem z aktorem.

Panie, które chciały dowiedzieć się jak pielęgnować swoją urodę przyszły 18 kwietnia na godz. 17.00 do MGOK-u. Przez dwie godziny mogły testować różnorodne kosmetyki odpowiednie do ich cery i typu urody. Wniosek był jeden: „w każdym wieku kobieta może być piękna”.

 

25.04.2018

MGOK zaprasza wszystkich chętnych do udziału w warsztatach pod hasłem "Szkoła dla rodziców i wychowawców". Podstawą ich zorganizowania jest odpowiednia liczba osób - nie mniej jednak niż ośmioro. Zapisy pod nr tel. 48 321 62 33 w godzinach 9:00 - 11:00.

 

 

 

11.04.2018

Komenda Powiatowa Policji w Grójcu jest organizatorem konkursu plastycznego pod hasłem "Policjant - Anioł Stróż w wolnej Polsce". Dzieci korzystające z zajęć plastycznych prowadzonych w MGOK  będą także jego uczestnikami. Wykonane prace przez Kornelię Przyborek lat 7, Jagodę Materę lat 8, Milenę Wójcik lat 8 i Zuzanę Maciąg lat 9 będzie oceniało jury, które uwzględni walory plastyczne i samodzielność wykonania pracy. O wynikach tego konkursu zostaniemy powiadomieni przez Organizatora.

Dyrektor MGOK.

 

27.03.2018

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Pilicą ul. Tomaszowska 5 organizuje zajęcia ruchowe dla dorosłych. Warunkiem stworzenia grupy jest min. 10 osób. Celem zajęć jest poprawa kondycji fizycznej i zdrowotnej uczestników. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 514 048 094.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w każdy czwartek tygodnia od godz. 15.00 do 19.00 serdecznie zaprasza seniorów, którzy chcą w różnych formach realizować swoje pasje i zainteresowania.

 

Dyrektor MGOK

 

27.02.2018

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście n.Pilicą zatrudni stażystę lub stażystkę powierzając obowiązki instruktora kulturalno-oświatowego.

 

Wymagane warunki:

- wykształcenie magisterskie ewentualnie licencjat,

- min. rok pracy zawodowej z dziećmi i młodzieżą,

- znajomość programów i obsługi komputera,

- umiejętność komunikowania i pracy w zespole,

- odpowiedzialność i zaangażowanie w pracy.

 

Proszę o kontakt do 10 marca 2018 r. osobiście lub telefonicznie pod nr 514 048 094.

Dyrektor MGOK

Burmistrz Miasta i Gminy

Mariusz Dziuba

Urząd Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą

Godziny otwarcia:

poniedziałek  7.30-15.30
wtorek            7.30-15.30
środa              7.30-15.30
czwartek        9.00-17.00
piątek             7.30-15.30

pl. O. H. Koźmińskiego 1/2
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą
tel.: 48 674 10 98
fax: 48 674 11 79
e-mail: nowemiasto@nowemiasto.pl

Opłata skarbowa

Urząd Miasta i Gminy
Nowe Miasto nad Pilicą
BS w Białej Rawskiej Oddz. Nowe Miasto
95 9291 0001 0023 4900 2000 0010

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.