strona główna Biuletyn Informacji Publicznej
  × strona główna
Aktualności
Nowe Miasta w Europie
Lokalna Grupa Działania
OGŁOSZENIA, OFERTY i PRZETARGI
Miasto
Warto zobaczyć
Serwis turystyczny
Informator
Wykaz imprez
Gospodarka
Położenie
Historia
Ochotnicza Straż Pożarna
Linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Księga gości
Honorowi obywatele
Sławni ludzie
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy
Nowe Miasto n/Pilicą
tel. +48 48 674-10-98
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
«Aktualności»
OAZA MODLITWY DZIECI BOŻYCH DIECEZJI ŁOWICKIEJ
w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Nowym Mieście nad Pilicą

W dniach 18 – 20 października 2013 roku nasza szkoła stała się domem rekolekcyjnym dla ponad 130 dzieci z klas II – VI z terenu diecezji łowickiej. Mogliśmy gościć dzieci z Kutna, Żyrardowa, Łyszkowic, Lubani, Domaniewic, Żychlina, Skierniewic i Nowego Miasta. Organizatorem Oazy Modlitwy był ksiądz Sylwester Bernat – wikariusz Parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą. Taka oaza była zorganizowana w naszej diecezji po raz pierwszy. Tak jak powiedział Ks. Sylwek pomysł zrodził się w czasie rekolekcji wakacyjnych, w których uczestniczyła rekordowa (ponad 120) liczba dzieci, a założeniem było aby stworzyć dzieciom możliwość przejścia przez całą formację Ruchu Światło – Życie. Wraz z kapłanami – Ks. Tomaszem Staszewskim, Ks. Stanisławem Smolarkiem, Ks. Cezarym Poradą w przedsięwzięcie włączyło się wiele osób dobrej woli. Do uczestnictwa zostały zaproszone nie tylko dzieci z Ruchu, ale także ze wszystkich grup parafialnych działających w diecezji.

Sale lekcyjne zamienione zostały na sypialnie, miejsca spotkań, zabawy i modlitwy, a sala gimnastyczna na ten czas stała się kaplicą. Oazę Modlitwy swoim patronatem objął „Gość Łowicki". Przez trzy dni w serwisie „Rośnij z Gościem” redaktor Agnieszka Napiórkowska zamieszczała relacje i zdjęcia.

Podczas tych dni motywem przewodnim była modlitwa, jak należy modlić się i czym dla mnie jest modlitwa. Dzieci i młodzież odpowiadali także na pytanie: „Jaka modlitwa jest Bogu najmilsza?".

Ostatnim punktem trzydniowego skupienia była uroczysta i bardzo radosna Msza św. odprawiona w Kościele Parafialnym. Uczestnicy Oazy Modlitwy podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia. A po wyjeździe dzieci pracownicy wraz z zaangażowanymi Rodzicami przygotowali szkołę tak, aby stała się ona znów miejscem nauki.

PSP NOWE MIASTO


« powrót
 
WAŻNE TELEFONY
BIP
Zarządzanie kryzysowe
Gospodarka odpadami
PIORIN
V Edycja Nowomiejskiej Ligi Halowej
Sesje Rady Miejskiej
Grójecki Ośrodek Kultury
TSSE
Dokumenty zastrzeżone
Karta dużej rodziny
Psy do adopcji
Agencja Mienia Wojskowego
Kalendarz wydarzeń prewencyjnych
Dobre Serce
SPP 2009
SPP 2008
Mazowiecka Gmina Roku 2008

<<   Kwiecień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA
| Aktualności   Kultura   Historia   Oświata  

Gmina Nowe Miasto nad Pilicą, www.nowemiasto.pl, Nowe Miasto nad Pilicą, gmina, województwo mazowieckie, gmina Nowe Miasto, powiat grójecki, miasto Nowe Miasto, portal samorządowy, WWW, BIP, biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, internet, administracja, cms, aktualności, województwo, www, miasto, przetargi, Warszawa, Grójec, Radom