strona główna Biuletyn Informacji Publicznej
  × strona główna
Aktualności
Nowe Miasta w Europie
Lokalna Grupa Działania
OGŁOSZENIA, OFERTY i PRZETARGI
Miasto
Warto zobaczyć
Serwis turystyczny
Informator
Wykaz imprez
Gospodarka
Położenie
Historia
Ochotnicza Straż Pożarna
Linki
Galeria zdjęć
Archiwum
Księga gości
Honorowi obywatele
Sławni ludzie
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy
Nowe Miasto n/Pilicą
tel. +48 48 674-10-98
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
«Aktualności»
Jubileuszowy X Honoracki Dzień Młodzieży

"Dzielmy się miłością" - pod tym hasłem w dniu 29 maja 2010 r. odbył się X Jubileuszowy Honoracki Dzień Młodzieży. Honorowy patronat nad tegorocznymi obchodami objęli Przewielebny Ojciec Marek Przeczewski - Prowincjał Warszawskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów oraz Starosta Powiatu Grójeckiego - Janusz Różycki.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.00 Mszą św. koncelebrowaną ku czci bł. Honorata, pod przewodnictwem Ojca Prowincjała, w klasztornym ogrodzie. Po mszy krótką prezentację utworów muzycznych przedstawiła orkiestra dęta "Esta" pod kierunkiem kapelmistrza - Stanisława Mulika.

Następnie przyszedł czas na Przegląd Piosenki Religijnej, który w ramach Honorackiego Dnia Młodzieży odbył się już po raz trzeci. W przeglądzie, który uroczyście otworzyła Burmistrz Miasta i Gminy Barbara Gąsiorowska wraz z O. Janem Jurczakiem kustoszem Sanktuarium, wystąpiło 14 zespołów i 9 solistów z Bielin, Cielądza, Czerniewic, Gielniowa, Klwowa, Mariówki, Mogielnicy i Żdżar. Nie zabrakło także przedstawicieli gospodarzy, czyli Nowego Miasta.

Nad właściwym przebiegiem przeglądu czuwało zgromadzone przed sceną jury w składzie: Przewodniczący – O. Krzysztof Gajewski gwardian klasztoru kapucynów, S. Wanda Majerczyk – organistka klasztoru, Jolanta Kucińska – nauczycielka z PSP w Żdżarach, Jolanta Kacprzak – nauczycielka z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Witold Wójcik – Radny Rady Powiatu, Zbigniew Kacprzyk – Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Agnieszka Kozera – pracownik Urzędu Miasta i Gminy.

W kategorii zespołów I miejsce zajął duet: Izabela Pawlak i Anna Ziemska z Mariówki, a w kategorii solistów – Beata Rzępała w Mogielnicy. Laureaci otrzymali gitary elektroakustyczne, które z pewnością pomogą im w dalszym rozwijaniu talentów. Wyróżniono również najmłodszą solistkę – Wiktorię Wasiak ze Żdżar oraz zespół sióstr zgromadzeń honorackich z Nowego Miasta za utwór o Bł. Honoracie przygotowany specjalnie na tegoroczny Honoracki Dzień Młodzieży. Ponadto O. Jan Jurczak wręczył skromne upominki i dyplomy uczestnictwa dla wszystkich młodych artystów. Radość zwycięzców była ogromna.

W ramach przeglądu wystąpiły także zespoły taneczne: „Angels” i „Małe Aniołki” z Czerniewic, które swoimi dynamicznymi układami zachwyciły zarówno dziecięcą jak i dorosłą publiczność. Niezwykłą atrakcją był również występ zespołu tanecznego z Bielin. Przepiękne ludowe stroje oraz tradycyjne tańce: Poleczka, Owczarczek i Krzyżok wzbudziły podziw wszystkich zebranych.

Nie zabrakło również innych niespodzianek. Ogromną popularnością cieszyło się wesołe miasteczko: duża zjeżdżalnia dla dzieci i karuzela oraz małe ZOO, w którym poza owcami, kozami i dwoma kucami można było podziwiać króliki i kolorowe papugi. Dzieci chętnie korzystały z przejażdżki kucem lub bryczką.

Niezwykle serdecznie przyjęty został również zespół „Spes Nostra” kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu pod kierunkiem ks. Marcina Moksa – nowomiejskiego wikariusza. Energiczne piosenki i radosne wykonanie porwało do tańca dzieci, młodzież oraz siostry i braci kapucynów.

Dzięki ofiarności i hojności naszych sponsorów, przede wszystkim miejscowych przedsiębiorców, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc finansową i materialną, za wsparcie i dopingowanie na drodze do celu, wszyscy uczestnicy przeglądu zostali nakarmieni, mięli zapewnione bezpieczeństwo i opiekę medyczną.

Szczególne podziękowania składamy Staroście Powiatu Grójeckiego – Panu Januszowi Różyckiemu oraz radnym Rady Powiatu – Krzysztofowi Fiksowi i Witoldowi Wójcikowi za ufundowanie cennych nagród. Natomiast strażakom i parafialnemu zespołowi „CARITAS” za przygotowanie grilla i grochówki.

Tegoroczny Honoracki Dzień Młodzieży był wyjątkowy z racji jubileuszu, ale nie były to wszystkie niespodzianki związane z tymi obchodami. W dniu 30 maja 2010 r. odbyła się I Familiada z Bł. Honoratem. W miłej rodzinnej atmosferze śpiewano wspólnie przy akordeonie i gitarze, zajadano się pyszną strażacką grochówką i sercańskim żurkiem. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Mimo, że pogoda nie dopisała, wszyscy wspaniale się bawili.

Tegoroczny zjazd za nami. Zaprezentowało się prawie pół tysiąca młodych artystów. Wszyscy dobrze się bawili i umocnili nawzajem wspólnym przeżywaniem tego duchowego i radosnego spotkania. Sponsorom jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie już za rok.

UMiG

« powrót
 
WAŻNE TELEFONY
BIP
Zarządzanie kryzysowe
Gospodarka odpadami
PIORIN
V Edycja Nowomiejskiej Ligi Halowej
Sesje Rady Miejskiej
Grójecki Ośrodek Kultury
TSSE
Dokumenty zastrzeżone
Karta dużej rodziny
Psy do adopcji
Agencja Mienia Wojskowego
Kalendarz wydarzeń prewencyjnych
Dobre Serce
SPP 2009
SPP 2008
Mazowiecka Gmina Roku 2008

<<   Kwiecień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA
| Aktualności   Kultura   Historia   Oświata  

Gmina Nowe Miasto nad Pilicą, www.nowemiasto.pl, Nowe Miasto nad Pilicą, gmina, województwo mazowieckie, gmina Nowe Miasto, powiat grójecki, miasto Nowe Miasto, portal samorządowy, WWW, BIP, biuletyn, agroturystyka, turystyka, inwestycje, przyroda, natura, administracja publiczna, internet, administracja, cms, aktualności, województwo, www, miasto, przetargi, Warszawa, Grójec, Radom